Rosyjski import po wprowadzeniu embarga

Opublikowano już pierwsze dane dotyczące wielkości importu owoców i warzyw do Rosji w miesiącu sierpniu i wrześniu – czyli pierwszych dwóch miesiącach po wprowadzeniu embarga przez stronę rosyjską na dostawy produktów rolnych z Unii Europejskiej oraz USA i Kanady.

W samym tylko wrześniu bieżącego roku odnotowano zdecydowany spadek importu owoców i warzyw z ubiegłorocznej wielkości 433,6 tys. ton do obecnych 283,1 tys. ton – w stosunku do września 2013 roku import w analogicznym miesiącu bieżącego roku spadła o 45%. We wspomnianej wielkości około 245,0 tys. to stanowiły rosyjskie zakupy owoców (348,2 tys. ton w analogicznym miesiącu przed rokiem) i 38,2 tys. ton warzyw (85,4 tys. ton rok temu). Faktycznie w sierpniu znacznie zredukowano importowane ilości z kierunku państw objętych embargiem, a już we wrześniu we wszystkich przypadkach wolumen importu był równy zeru.

FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności