fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościRosnące koszty produkcji i brak rąk do pracy. Rolnictwo 4.0 ma rolnikom...

Rosnące koszty produkcji i brak rąk do pracy. Rolnictwo 4.0 ma rolnikom pomóc w problemach [video]

Podczas tegorocznych targów Agrotech w Kielcach rozmawialiśmy z doktorem Jackiem Skudlarskim ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na temat rolnictwa 4.0, szczególnie tego, jak zaznacza się ta koncepcja właśnie podczas tej imprezy.

– Rolnictwo 4.0 pojawia się na targach. To nie są pierwsze targi, na których dostrzegam te elementy. Aczkolwiek na Agrotechu jest ich chyba najwięcej. Oglądając stoiska zobaczyłem trzy firmy z maszynami autonomicznymi, które są już dostępne dla polskich rolników, nawet pracują w polskich gospodarstwach. Są elementy automatyki, elementy zarządzania gospodarstwem – wyjaśnia Skudlarski.

Naukowiec podkreślił, że implementacja technologii z zakresu rolnictwa 4.0 w dużej mierze będzie zależała od koniunktury w rolnictwie oraz od pomocy w ich finansowaniu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.