Rosjanie kupili 12 proc. akcji Tarnowa

Norica Holding, podmiot rosyjskiego Acronu, kupił w wezwaniu 7,7 mln akcji Azotów Tarnów. To 12 proc. kapitału, jak podaje Puls Biznesu. Rosjanie płacili po 45 zł za akcję, transakcja warta jest więc 346,5 mln zł.

Spółka zależna Grupy Acron Norica Holding S.a.r.l., jako podmiot nabywający nabyła wszystkie akcje będące przedmiotem zapisów złożonych w odpowiedzi na wezwanie. Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A, które ogłoszono 16 maja br. zostało zakończone 16 lipca br. Zmieniało ono swoje istotne warunki i było przedłużane czterokrotnie. Zawarcie transakcji nabycia akcji objętych zapisami złożonymi w wezwaniu na sprzedaż akcji Spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. nastąpiło w dniu dzisiejszym. Przedstawiciele Wzywającego poinformowali, że pomimo nieosiągnięcia celu wezwania, jakim było nabycie 66 proc. akcji Spółki, Wzywający zdecydował się nabyć pakiet akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. od osób, które odpowiedziały na wezwanie.

Acron liczył na osiągnięcie 66 proc. udziału w kapitale, ale plany te pokrzyżował skarb państwa, który nie zdecydował się na odpowiedź w wezwaniu i poparł podwyższenie kapitału, które pozwoli Azotom na przejęcie Puław.
Razem z akcjami, które przed wezwaniu pośrednio należały do Acronu, Rosjanie mają 13,2 proc. walorów Tarnowa.

Wynik zapisów na wezwanie oceniam przez pryzmat założonego przez Acron celu w postaci skupu 66 proc. akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie, dodatkowo wzmocnionego podwyższoną ceną o 25 proc.. Przyjęty plan działania skutecznie obronił ZAT przed wrogim przejęciem. Aktualna strategia Azotów została zaakceptowana przez rynek, co skutkowało pozytywną decyzją 86 proc. akcjonariuszy dla emisji kapitału i konsolidacji w sektorze. To istotny sygnał zaufania rynku do planowanej fuzji – powiedział Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.
Źródło: Puls Biznesu, ZAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności