fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyRosja mniej importuje

Rosja mniej importuje

W I połowie 2009 r. zanotowano spadek importu produktów rolno-spożywczych do Rosji. Rosjanie sprowadzili produkty rolno-spożywcze o wartości 12,6mld USD, co oznacza 19% spadek w stosunku do I połowy 2008 roku. Głównym dostawcą towarów pochodzenia rolniczego do tego kraju jest Brazylia.

O 6% obniżyła się wartość dostaw produktów rolno-spożywczych z Brazylii do Rosji, ale o 10% wzrosła wartość wysyłanego mięsa. Brazylijczycy dostarczyli do Rosji mięso o łącznej wartości 940 mln USD, w tym wołowinę o wartości 508 mln USD (wzrost o 2%) oraz wieprzowinę o wartości 374 mln USD (wzrost o 44%) – w okresie styczeń-czerwiec 2009 roku. Wartość dostaw mięsa drobiowego obniżyła się blisko o połowę do około 55 mln USD.

Zmniejszyła się wartość dostaw towarów rolno-spożywczych do Rosji wysyłanych ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec (do około 700 mln USD każdy). Dostawy amerykańskiej wieprzowiny oraz drobiu do Rosji obniżyły się wartościowo odpowiednio o 30% i 27%. Wysyłka niemieckiego mięsa do tego kraju zwiększyła się o 8%, jednakże wzrost uzyskano dzięki większej sprzedaży (wzrost o 42%) tłuszczu wieprzowego i drobiowego oraz innym produktów niskiej wartości, co zniwelowało stagnację sprzedaży wysokiej jakości mięsa. W I połowie 2009 obniżyła się także wartość dostaw towarów rolno-spożywczych do Rosji z Holandii (spadek o 23%) oraz z Ukrainy (spadek o 39%).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.