fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychRosja grozi, ceny zbóż mocno w górę. Cena pszenicy wzrosła o prawie...

Rosja grozi, ceny zbóż mocno w górę. Cena pszenicy wzrosła o prawie 15 euro za tonę, rzepaku o ponad 20

Piątek minął pod znakiem skokowych podwyżek na rynkach zbóż. Rosjanie stwierdzili, że rozważą wstrzymanie eksportu zbóż ze względu na spadające ceny. W rezultacie cena kukurydzy wzrosła wczoraj na Matif o 4,53%, rzepaku o 4,76, a pszenicy o 5,82%.

Kwotowo więc cena kukurydzy wzrosła o 11 euro za tonę do 253,75 EUR/t, rzepaku o 20,75 EUR/t do 457 EUR/t, a pszenicy o 14,25 EUR/t do 259,25 EUR/t. Podwyżki także za oceanem, chociaż już nie tak spektakularne; cena kukurydzy w Chicago wzrosła o 1,78%, pszenicy o 4% a canoli w Winnipeg o 1,12%.

– Amerykańskiej kukurydzy pomaga silny popyt ze strony Chin. Brazylia przestawiła się z eksportu kukurydzy na soję, stąd popyt na to zboże przerzucił się do USA. W piątek prywatni eksporterzy zgłosili kolejną sprzedaż 204 000 ton kukurydzy do Chin, co daje łącznie ponad 2,8 miliona ton od 14 marca – informuje serwis e-WGT.

To pierwsza od wielu dni sesja wzrostowa dla cen pszenicy i kukurydzy. I od razu mocno wzrostowa.

Zobacz także:

Czyżby wielki powrót na fotel ministra rolnictwa po okresie niełaski?

2 KOMENTARZE

  1. Putin sprzedał swoja pszenicę,a teraz mu cena nie odpowiada,a miał mieć rekordowe plony które nie zdąży do żniw sprzedać.Jak zawsze spekulacje,a rekordy tylko na papierze.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.