Rosja bez chlorowanych kurczaków

W Rosji zanotowano znaczny spadek importu mięsa kurcząt od początku br., jak wynika z danych FO Licht dla Agra Europe Na skutek wprowadzenia od 16 stycznia 2010 r. zakazu sprowadzania drobiu z USA odkażanego chlorem, w lutym br. import z tego kraju spadł do zera wobec 52 tys. ton przed rokiem.

Miejsce Amerykanów – jako głównych dostawców mięsa kurcząt do Rosji zajęły teraz Niemcy i Brazylia – eksportując w lutym br. odpowiednio 3 tys. ton i 2,85 tys. ton. W obu przypadkach były to jednak znacznie mniejsze ilości niż w lutym 2009 r.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku Rosja zakupiła za granicą 29,5 tys. ton mrożonego mięsa kurcząt i przetworów (86,8 tys. ton w analogicznym okresie roku ubiegłego). Rosja nie spieszy się z zastąpieniem dostaw amerykańskiego drobiu importem z innych kierunków globu – do takiego wniosku można dojść po analizie danych.

Źródło: FAMMU/FAPA na podst. Agra Europe Weekly

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności