reklama
Baner KABAT

reklama
Baner Yara

reklama
Baner BASF

Rolnik sprzedał 3 hektary za 70 mln złotych

Jeden z ostatnich rolników w warszawskiej dzielnicy Ursus sprzedał swoją ziemię deweloperowi. Marvipol kupił 3 hektary za 70 mln zł – informuje next.gazeta.pl 

reklama
Baner SDF
reklama
Baner Horsch

Grupa Marvipol zapłaciła 70 mln złotych rolnikowi, który w warszawskiej dzielnicy Ursus posiadał 3 hektary ziemi. Na miejscu gospodarstwa powstanie osiedle mieszkaniowe.

reklama
Baner KIOTI
reklama
Baner Rapool

Zobacz także: KOWR sprzedaje – ponad 135 ha za 9 mln 225 tys. zł

– Chodzi o działkę położoną na osiedlu Gołąbki. Sprzedał ją jeden z ostatnich warszawskich rolników. Jej wysoka cena wynika z tego, że pod koniec 2022 roku region został objęty planem zagospodarowania. Na działce kupionej przez Marvipol plan pozwala budować bloki o wysokości pięciu kondygnacji z dominantą ośmiokondygnacyjną – czytamy w next.gazeta.pl

Sprzedana działka była jednym z ostatnich gospodarstw w tej okolicy. Przed wykupem przez deweloperów broni się jeszcze słynne gospodarstwo Majlertów na Białołęce, które istnieje od 150 lat i sprzedaje żywność bezpośrednio konsumentom.

Transakcja pobudziła do komentarzy rolników:

– I po co mu to było? Miał 3 ha – mógł gospodarzyć, dopłaty, ekoschematy i KRUS. Może nawet dwuzawodowiec był – pisze na platformie X Grzegorz Kosiński, opatrując swój komentarz emotikonem buźki śmiejącej się ze łzami w oczach.

– Miał szczęście… – kwituje PolandFarmer.

7 KOMENTARZE
  1. No to w Baranowie na niedoszłym lotnisku odkupi od państwa kilkaset lub tysiąc hektarów( po cenie wykupu przez państwo od chłopów-niewolników )

    • Już jeden kupił u pomocników maklera a nawet nie jeden było ich dziesiątki właśnie rolników.Ich gospodarstwa sprzedał już komornik.Jeden się jeszcze broni bo miał trochę więcej grosza.Rolnicy w większości się na tym obrocie akcji i umowach nie znają.Zostaw dla siebie ten pomysł.

    • Odp a za co te wyzwiska,,szmaciarz zazdrość nie zna granic , Warszawa się rozbudowuje więc jak miesciuchy chcą mieszkać na peryferiach miasta to niech płacą ich stać torebki ,buty,po10-20 tys zł drogie perfumy,a rolnik całe życie ciężko pracował nie wszystkich się powodzi na wsi

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI