Rolnik Roku 2016

W miniony weekend tj. 25 i 26 czerwca w Szepietowie miała miejsce kolejna odsłona Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Impreza organizowana już od wielu lat przez Podlaski Osrodek Doradztwa Rolniczego należy do największych tego typu w północno – wschodniej Polsce

Była to już 23 edycja tego wydarzenia. W tym roku po raz kolejny podczas targów rozstrzygnięto plebiscyt „Rolnik Roku 2016”. Sponsorem głównym konkursu był polski producent kotłów C.O. – TIS Group.

W targach wzięło udział w sumie kilkuset wystawców z kraju i zagranicy. Wśród nich nie zabrakło przede wszystkim firm oferujących swoje wyroby dla branży rolno – hodowlanej i mieszkańców wsi. Zaprezentowano też przeszło 1000 sztuk zwierząt – bydła, koni, małego inwentarza. Podczas dwudniowej imprezy, teren Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odwiedziły tysiące osób zainteresowanych ofertą wystawców.

Już po raz kolejny, podczas wystawy odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu „Rolnik Roku 2016”. Sponsorem głównym wydarzenia był TIS Group, który produkuje kotły centralnego ogrzewania. Zwycięzca otrzymał wyjątkowo cenną nagrodę – ufundowany przez spółkę nowoczesny kocioł C.O. TIS Pellet Duo 15 wraz z montażem, o łącznej wartości przeszło 15 tysięcy złotych.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom tego plebiscytu. Każdy z nich zasłużył na najwyższe laury. Niestety mógł wygrać tylko jeden. Dlatego, co jasne, w szczególny sposób gratuluję zwycięzcy. Konkurs, choć to tylko rodzaj zabawy, ale w praktyce jest ważny dla całego środowiska wiejskiego. Stanowi bowiem uhonorowanie i docenienie osób pracujących na roli. To trudne zajęcie, wymagające ogromnego wysiłku i poświęcenia. Jestem pełen szacunku dla wszystkich rolników bo wykazują szczególny hart ducha i godną podziwu zdeterminowaną postawę – mówił Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

Jak wyjaśniał szef spółki, udział firmy w tym wydarzeniu był nie tylko wielkim zaszczytem lecz zarazem znakomitą okazja, aby zaprezentować swoje wyroby szczególnie ważnemu z jej punktu widzenia gronu potencjalnych odbiorców, jakimi są mieszkańcy wsi.

Wyrobom TIS towarzyszyły również produkty polskiej firmy Polmar, wytwarzającej regulatory ciągu kominowego. To jedyne na świecie, tak zaawansowane technologicznie a zarazem kryjące w sobie tak wiele funkcjonalności urządzenia, które po zainstalowaniu na kominie realnie poprawiają efektywność pracy całego systemu centralnego ogrzewania.

Jak wyjaśnia Józef Zalewski z tykocińskiego Polmaru, regulator niwelując wpływ warunków atmosferycznych – wiatru czy ciśnienia atmosferycznego – umożliwia uzyskanie ciągu kominowego o parametrach zbliżonych do wskazanych przez producenta kotła. W ten sposób tworzy optymalne warunki dla jego pracy, pozwalając zarazem zaoszczędzić nawet do 40 procent opału.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności