Rolnik – ratownik

Agencja Rozwoju Mazowsza rozpoczęła cykl bezpłatnych szkoleń w ramach projektu Rolnik w Systemie Ratownictwa”. Dzięki projektowi, współfinansowanemu przez UE, przybędzie prawie 900 profesjonalnych ratowników medycznych, mogących nieść pierwszą pomoc ofiarom wypadków.”

W bezpłatnym szkoleniu mogą wziąć udział rolnicy i domownicy (ubezpieczeni w KRUS) oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej zamieszkujący na terenie woj. mazowieckiego w gminie wiejskiej lub miejsko-wiejskiej do 25. tys. mieszkańców. Osoby, które kończą szkolenie uzyskają tytuł Ratownika Systemu. Nabędą więc nowe kompetencje i pozwolą stworzyć bazę profesjonalnego wolontariatu przed Euro 2012.

W woj. mazowieckim znajduje się blisko 1000 km dróg, które podczas Euro 2012 będą oblężone i może dochodzić na nich do kolizji i zdarzeń drogowych – powiedział Zbigniew Gołąbek, wiceprezes OSP Mazowsze, podczas konferencji prasowej promującej projekt.

Warto dodać, że osoby, które ukończą szkolenie i uzyskają tytułu Ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, będą mogły podjąć zatrudnienie w jednostkach ratownictwa np. pogotowiu ratunkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności