fbpx
Strona głównaWiadomościRolnik... powiększył terytorium Belgii na niekorzyść Francji

Rolnik… powiększył terytorium Belgii na niekorzyść Francji

To nie żart. Belgijski rolnik, najwyraźniej zirytowany kamieniem granicznym przeszkadzającym mu podczas przejazdu traktorem, przeniósł go na terytorium Francji, przesuwając granicę o 2,29 m.

Jak informuje BBC News, lokalne władze belgijskie planują skontaktować się z rolnikiem i poprosić go o przestawienie kamienia w jego pierwotne miejsce. Gdyby tak się nie stało, sprawa mogłaby trafić do belgijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które musiałoby zwołać nieaktywną od 1930 roku francusko-belgijską komisję graniczną.

– Powinniśmy być w stanie uniknąć nowej wojny granicznej – powiedział z kolei rozbawiony burmistrz sąsiedniej francuskiej wioski Aurélie Welonek dla La Voix du Nord.

Incydent wywołał raczej rozbawienie aniżeli wzburzenie, a David Lavaux, burmistrz belgijskiej wioski Erquelinnes stwierdził, że chociaż rolnik może zostać postawiony w stan oskarżenia, po okazaniu przez niego dobrej woli sprawa zostanie załatwiona polubownie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.