Rolnik… powiększył terytorium Belgii na niekorzyść Francji

fot. pixabay

To nie żart. Belgijski rolnik, najwyraźniej zirytowany kamieniem granicznym przeszkadzającym mu podczas przejazdu traktorem, przeniósł go na terytorium Francji, przesuwając granicę o 2,29 m.

Jak informuje BBC News, lokalne władze belgijskie planują skontaktować się z rolnikiem i poprosić go o przestawienie kamienia w jego pierwotne miejsce. Gdyby tak się nie stało, sprawa mogłaby trafić do belgijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które musiałoby zwołać nieaktywną od 1930 roku francusko-belgijską komisję graniczną.

– Powinniśmy być w stanie uniknąć nowej wojny granicznej – powiedział z kolei rozbawiony burmistrz sąsiedniej francuskiej wioski Aurélie Welonek dla La Voix du Nord.

Incydent wywołał raczej rozbawienie aniżeli wzburzenie, a David Lavaux, burmistrz belgijskiej wioski Erquelinnes stwierdził, że chociaż rolnik może zostać postawiony w stan oskarżenia, po okazaniu przez niego dobrej woli sprawa zostanie załatwiona polubownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności