Rolnicze targi w Żninie z wystawą hodowlaną w tle

W dniach 21-22 sierpnia 2016 roku w Żninie odbyły się XX Pałuckie Targi Rolne i XIV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie nad Jeziorem Czaple. Wystawa corocznie gromadzi wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających, jest także więcej firm prezentujących swoje oferty. W tym roku było ich w sumie prawie 350.

Na XIV Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych 12 hodowców prezentowało 53 sztuki świń. Z kolei pięćdziesięciu hodowców zarówno z okolic Żnina, jak i całej Polski, prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około 250 królików, 150 gołębi oraz 200 sztuk drobiu. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy.

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą Urzędu Miejskiego w Żninie oraz firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik oraz Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa.

Natomiast  Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności