Rolnicze doradztwo na nowych zasadach

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywana jest nowelizacja ustawy z dnia 22 października 2004 roku o jednostkach doradztwa rolniczego oraz nowelizacja ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014–2020.

Jak udało się nam dowiedzieć ze względu na złożony charakter zmian przyjęto dwa etapy prac nad nowelizacją. Etap pierwszy dotyczy zmiany w ustawie o jednostkach doradztwa rolniczego w celu przeniesienia podległości ODRów pod MRiRW. W etapie drugim, poprzez prace m.in. Zespołu ds. funkcjonowania systemu doradztwa rolniczego w ramach WPR 2014-2020, podjęte zostaną zmiany w ustawie o jednostkach doradztwa rolniczego oraz ustawie o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020.

Ponadto zostanie wzmocniony system informacyjny „Nauka-praktyka rolnicza”, system doskonalenia doradców, zostanie również opracowana analiza potrzeb szkoleniowych doradców oraz sporządzone jednolite standardy świadczenia usług doradczych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności