fbpx

Rolnicza ,,trzynastka’’ na święta wielkanocne

Mamy dobre wieści dla rolniczych emerytów i rencistów. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała dla nich na tegoroczne święta wielkanocne miłą niespodziankę w postaci wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego czyli popularnej ,,trzynastki’’.

Świadczenie to otrzymają osoby, które w dniu 31 marca 2020 r. mają prawo do emerytury lub renty rolniczej albo rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego.

Samasz loteria - baner

– Wszyscy uprawnieni emeryci i renciści otrzymają świadczenie pieniężne w takiej samej wysokości, tj. w kwocie 1.200 zł brutto. Osoba, która ma prawo do kilku świadczeń emerytalno-rentowych (np. do emerytury z ZUS i do emerytury z KRUS), otrzyma tylko jedno dodatkowe roczne świadczenie pieniężne – informuje KRUS.

Do renty rodzinnej, do której jest uprawniona więcej niż jedna osoba, również przysługuje jedno świadczenie pieniężne. Emeryt i rencista nie musi składać wniosku o dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, bowiem Kasa wypłaci to świadczenie z urzędu w kwietniowych terminach płatności świadczeń emerytalno-rentowych (tj. 10, 15, 20 i 25).

Dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą. Na przednówku na wsi nie jest ich za wiele. Część z nich przekażę dzieciom bo w gospodarstwie teraz nie jest ich za wiele, a wydatków cała masa mówi 68 letnia Kazimiera ze wsi Sędki koło Żychlina.

Autor: Krzesimir Drozd

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.