fbpx
Strona głównaPrawo i finanseRolnicza ,,trzynastka’’ na święta wielkanocne

Rolnicza ,,trzynastka’’ na święta wielkanocne

Mamy dobre wieści dla rolniczych emerytów i rencistów. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała dla nich na tegoroczne święta wielkanocne miłą niespodziankę w postaci wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego czyli popularnej ,,trzynastki’’.

Świadczenie to otrzymają osoby, które w dniu 31 marca 2020 r. mają prawo do emerytury lub renty rolniczej albo rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego.

– Wszyscy uprawnieni emeryci i renciści otrzymają świadczenie pieniężne w takiej samej wysokości, tj. w kwocie 1.200 zł brutto. Osoba, która ma prawo do kilku świadczeń emerytalno-rentowych (np. do emerytury z ZUS i do emerytury z KRUS), otrzyma tylko jedno dodatkowe roczne świadczenie pieniężne – informuje KRUS.

Do renty rodzinnej, do której jest uprawniona więcej niż jedna osoba, również przysługuje jedno świadczenie pieniężne. Emeryt i rencista nie musi składać wniosku o dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, bowiem Kasa wypłaci to świadczenie z urzędu w kwietniowych terminach płatności świadczeń emerytalno-rentowych (tj. 10, 15, 20 i 25).

Dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą. Na przednówku na wsi nie jest ich za wiele. Część z nich przekażę dzieciom bo w gospodarstwie teraz nie jest ich za wiele, a wydatków cała masa mówi 68 letnia Kazimiera ze wsi Sędki koło Żychlina.

Autor: Krzesimir Drozd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.