fbpx
Strona głównaPozostałeRolnicza Solidarność" ma 25 lat"

Rolnicza Solidarność” ma 25 lat”

W tym roku 12 maja przypada 25 rocznica rejestracji Rolniczej Solidarności”. Obchody rocznicy odbędą się w Puławach i w Warszawie w dniach 12-14 maja.”

Uroczyste obchody tej rocznicy zainaugurował Senat Rzeczypospolitej Polskiej podejmując na 10. posiedzeniu 26 kwietnia br. uchwałę w tej sprawie. Także w Senacie została otwarta wystawa Chłopska droga do wolności”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, którą można oglądać do 19 maja br.

Rada Krajowa NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność” przygotowała uroczyste obchody rocznicy w dniach 12 – 14 maja, które odbędą się w Puławach i Warszawie.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Prezydent RP, Prymas Polski, Prezes Rady Ministrów. Uroczyste obchody rozpoczną się 12 maja br. w Puławach, w siedzibie JUNG-u Międzynarodową Konferencją z udziałem przedstawicieli europejskich rolniczych związków zawodowych, skupionych w COPA-COGECA, na temat ich roli i zadań w Unii Europejskiej.

W sobotę 13 maja br. o godz. 10.00 rozpocznie się pochód rolników od AL. Solidarności 127 – gmach Sądu dla Miasta Stołecznego Warszawy – do Archikatedry Św. Jana, gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Św. celebrowana przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski w intencji Rolniczej “Solidarności”.

Delegacje rolników złożą wieńce i kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Prymasa Tysiąclecia.
O godz. 18.00 delegacja rolników zostanie przyjęta przez Prezydenta RP, który odznaczy zasłużonych działaczy Rolniczej “Solidarności”.
14 maja w Wilanowie po Mszy Św. o godz. 13.00 w kościele św. Anny rolnicy zapraszają mieszkańców Warszawy do wspólnej zabawy.


Opr. ms

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.