Rolnicza Solidarność” ma 25 lat”

W tym roku 12 maja przypada 25 rocznica rejestracji Rolniczej Solidarności”. Obchody rocznicy odbędą się w Puławach i w Warszawie w dniach 12-14 maja.”

Uroczyste obchody tej rocznicy zainaugurował Senat Rzeczypospolitej Polskiej podejmując na 10. posiedzeniu 26 kwietnia br. uchwałę w tej sprawie. Także w Senacie została otwarta wystawa Chłopska droga do wolności”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, którą można oglądać do 19 maja br.

Rada Krajowa NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność” przygotowała uroczyste obchody rocznicy w dniach 12 – 14 maja, które odbędą się w Puławach i Warszawie.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Prezydent RP, Prymas Polski, Prezes Rady Ministrów. Uroczyste obchody rozpoczną się 12 maja br. w Puławach, w siedzibie JUNG-u Międzynarodową Konferencją z udziałem przedstawicieli europejskich rolniczych związków zawodowych, skupionych w COPA-COGECA, na temat ich roli i zadań w Unii Europejskiej.

W sobotę 13 maja br. o godz. 10.00 rozpocznie się pochód rolników od AL. Solidarności 127 – gmach Sądu dla Miasta Stołecznego Warszawy – do Archikatedry Św. Jana, gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Św. celebrowana przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski w intencji Rolniczej “Solidarności”.

Delegacje rolników złożą wieńce i kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Prymasa Tysiąclecia.
O godz. 18.00 delegacja rolników zostanie przyjęta przez Prezydenta RP, który odznaczy zasłużonych działaczy Rolniczej “Solidarności”.
14 maja w Wilanowie po Mszy Św. o godz. 13.00 w kościele św. Anny rolnicy zapraszają mieszkańców Warszawy do wspólnej zabawy.


Opr. ms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności