fbpx
Strona głównaWiadomościRolnicy złożyli mniej wniosków

Rolnicy złożyli mniej wniosków

Wczoraj minął ostateczny termin, w którym rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie dopłat bepośrednich. Ci, którzy tego nie zrobili nie mają już szans na otrzymanie płatności. Do 8 czerwca Agencja przyjęła 1 395 056 takich wniosków. W ubiegłym roku rolnicy złożyli ich ponad 1,42 mln.

Wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2009 r. złożone po 15 maja, ale nie później niż 9 czerwca obarczone są sankcjami polegającymi na potrąceniu 1% należnych dopłat za każdy roboczy dzień spóźnienia. Nie dotyczy to rolników prowadzących gospodarstwa, w których wystąpiły nadzwyczajne okoliczności lub przypadki działania siły wyższej.

Do 9 czerwca rolnicy mogli również wprowadzać zmiany do wcześniej złożonych wniosków. Ci, którzy wprowadzili takie zmiany do 1 czerwca br. otrzymają naliczone im płatności. Natomiast złożenie zmian do wniosków po tej dacie, ale nie później niż 9 czerwca 2009 r., wiąże się już z sankcjami finansowymi.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.