fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaRolnicy zapowiadają protest w związku z obrotem ziemią przez KOWR

Rolnicy zapowiadają protest w związku z obrotem ziemią przez KOWR

27 lutego rolnicy z powiatów gryfickiego, pyrzyckiego oraz myśliborskiego w Zachodniopomorskiem rozpocząć mają miesięczny protest w związku z obrotem gruntami rolnymi przez KOWR.

Rolnicy zapowiedzieli, że zjadą traktorami pod szczecińską siedzibę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Postulują, aby ziemia rolna, którą dzierżawią zagraniczne podmioty, wróciła do polskich rolników.

Chodzi między innymi o przedłużenie o kolejnych 20 lat umowy na dzierżawę ziemi spółce z miejscowości Banie, której właścicielem jest Francuz.

– Dlaczego KOWR nie liczył się z tym, że zarówno izby rolnicze, kółka rolnicze, jak i sami rolnicy protestują w tej sprawie? Bo rolnicy oczekiwali, że te grunty wrócą do zasobów Skarbu Państwa, a KOWR w ogóle nie wziął tego pod uwagę – mówił niedawno na konferencji prasowej Jarosław Rzepa, poseł PSL z zachodniopomorskiego.

Do tematu wrócimy w przyszłym tygodniu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.