fbpx
Strona głównaWiadomościZe świataRolnicy zablokowali Paryż

Rolnicy zablokowali Paryż

Około 2 tysiące francuskich rolników zjechało 8 lutego do Paryża, by zaprotestować przeciwko decyzji rządu o zakazie stosowania pestycydów.

Akcję zorganizowała rolnicza centrala związkowa FNSEA (La Fédération Nationale des Syndicats d’Exploitants Agricoles), a z jej oficjalnego komunikatu wynika, że na ulicach stolicy Francji pojawiło się w środę 622 traktorów.

Rolnicy opowiedzieli się w ten sposób przeciw forsowanemu przez francuski rząd zakazowi stosowania toksycznych dla pszczół neonikotynoidowych środków owadobójczych w uprawie buraków cukrowych. Sam zakaz ma być efektem wcześniejszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zobowiązał rząd francuski do podjęcia stosownych działań. Dla rolników to kolejny, po między innymi podwyżkach cen energii i ograniczeniach w stosowaniu azotynów i pestycydów, powód do organizowania akcji protestacyjnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.