Rolnicy z Agrounii zablokowali ciężarówki wwożące tuczniki zza zachodniej granicy

W nocy rolnicy związani z Agrounią zablokowali ciężarówki wwożące tuczniki pochodzące prawdopodobnie zza zachodniej granicy do jednej z polskich masarni w Mościszkach w woj. wielkopolskim.

– Polscy rolnicy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej obecnie nie mogą sprzedać świń, czekają wiele tygodni na odbiór, aby finalnie dopłacić jeszcze do interesu – czytamy na profilu organizacji na Facebooku.

 

Czytaj także: Setki ciągników w sobotę w Warszawie? Kołodziejczak o Pudzie: “uczniak”

– W tym samym czasie obserwujemy jak bezczelnie do naszego kraju przyjeżdżają przerośnięte tuczniki za zachodniej granicy. Jest to policzek wymierzony prosto w twarz, ponieważ odbieramy sprzeczne informacje. Z jednej strony mówi się nam, że żadnego importu nie ma, zakłady są pełne i zbywają rolników a z drugiej strony obserwujemy takie transporty które gnają w głąb naszego kraju do o zgrozo polskich ubojni. Gdzie w tej sytuacji są służby, aby pomóc rolnikom? Gdzie jest ta walka o suwerenne państwo żywnościowe? – pytano na profilu Agrounii.

– Dziś w nocy nasi koledzy pokazali, jak duża jest skala transportów tuczników z Niemiec – mówił lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.
Stwierdził też, że “pomoc covidowa”, zamiast wspierać polskich rolników, trafia do polskich masarni, które przerabiają niemieckie mięso, uznając to za marnotrawstwo publicznych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności