fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeRolnicy wobec zmian klimatu chcą wydłużenia terminu stosowania nawozów

Rolnicy wobec zmian klimatu chcą wydłużenia terminu stosowania nawozów

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego apeluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań mających na celu wydłużenie terminu stosowania nawozów sztucznych oraz naturalnych na gruntach ornych na terenie województwa łódzkiego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. w sprawie przyjęcia “Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, na terenie powiatu sieradzkiego i zduńskowolskiego stosowanie nawozów azotowych mineralnych oraz nawozów naturalnych płynnych stosowanych na gruntach ornych jest możliwe w okresie od 1 marca do dnia 25 października.

– Wielu rolników sygnalizuje nam, że w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nie ma możliwości zastosowania obornika w danym okresie, dlatego IRWŁ wnioskuje o wydłużenie terminu do 30 listopada 2021 roku. Występujące w ostatnich latach globalne ocieplenie sprawia, że zastosowanie obornika w późniejszym terminie nie spowoduje zagrożenia dla środowiska – uzasadnia Bronisław Węglewski, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.