fbpx
Strona głównaCenyRynek cukruRolnicy w Indiach protestują, rząd przyznaje środki na pomoc

Rolnicy w Indiach protestują, rząd przyznaje środki na pomoc

W atmosferze nasilających się ogólnokrajowych protestów rolników rząd Indii ogłosił dobrą wiadomość. – W środę Gabinetowa Komisja ds. Gospodarczych zatwierdziła dotację w wysokości 35 mld rupii dla plantatorów cukru – powiedział w środę minister Unii Prakash Javadekar.

Jak wynika z raportu, na początku przyszłego roku z Indii za granicę zostanie wywiezionych 6 mln ton cukru, co może pomóc we wzmocnieniu pozycji plantatorów trzciny cukrowej i wzmocnieniu indyjskiego sektora rolnego.

– Gabinet podjął decyzję o pomocy rolnikom bezpośrednio, wpłacając pieniądze z dotacji na ich konta. Dotacja zostanie przekazana na 6 mln ton eksportu cukru w ​​wysokości 6 000 rupii za tonę – powiedział minister.

– Rolnicy sprzedają trzcinę cukrową do cukrowni, jednak nie pobierają swoich należności od właścicieli cukrowni, ponieważ te mają nadwyżki zapasów cukru. Aby rozwiązać ten problem, rząd ułatwia pozbycie się nadwyżek cukru. Umożliwi to wypłatę należności rolnikom uprawiających trzcinę cukrową. Rząd wyda na ten cel około 35 mld rupii, a pomoc ta zostanie bezpośrednio przelana na rachunki rolników w imieniu cukrowni z tytułu opłat za trzcinę – czytamy w komunikacie Komisji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.