Rolnicy stworzyli swoje aplikacje

Rolnicy coraz częściej korzystają z różnych nowinek technologicznych . Samodzielnie tworzą oni również aplikacje, dzięki którym mogą wspomóc się w zarządzaniu gospodarstwem.

"Puls Biznesu" donosi, że z badania firmy Martin & Jacob przeprowadzonego na zlecenie BGŻ wynika, że aktualnie już 71% rolników korzysta z internetu. Najczęściej posługują się oni laptopem (57%), ale nie stronią też od smartfonów (27%) czy tabletów (13%).
Coraz częściej rolnicy korzystają również z aplikacji, które pomagają zarządzać gospodarstwem. Są one dostępne na stronach internetowych. Część z nich tworzyli również sami użytkownicy. W stworzenie Mrolnik.pl zaangażowali się sami rolnicy. – Wielu rolników nie kontroluje swoich kosztów i przychodów, a w efekcie często nie zdają sobie oni sprawy z tego, na czym zarabiają, a co przynosi im straty. Mrolnik.pl pomoże im to uporządkować – tłumaczy Maciej Łoś, jeden z pomysłodawców i współudziałowców serwisu.

Od początku ubiegłego roku działa także RolnikON.pl. – System jest cały czas rozwijany. Przy tym nowe możliwości testujemy, udostępniając je rolnikom za darmo. Mogą oni też zgłaszać własne pomysły i uwagi – mówi Dariusz Szydełko, prezes Polskiego Instytutu Rolnictwa, który jest właścicielem serwisuRolnikON.pl.

Renata Struzik, źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności