fbpx
Strona głównaWiadomościRolnicy się nie spieszą

Rolnicy się nie spieszą

15 maja mija ostateczny termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, bez sankcji. Ale jak wynika z najnowszych informacji rolnicy złożyli dotychczas zaledwie 276 tys. takich wniosków. Oznacza to, że ponad milion osób zwleka do ostatniej chwili ze złożeniem dokumentów. N

Agencja prosi rolników, aby nie czekali ze złożeniem swoich wniosków do ostatniej chwili. Na razie w biurach powiatowych nie ma jeszcze kolejek. Pojawią się jednak one wraz z upływem podstawowego terminu.

Aby ułatwić rolnikom składanie dokumentów ARiMR uruchomiła w ośmiu województwach dodatkowe punkty przyjmowania takich wniosków. Dokładny wykaz oraz godziny otwarcia znajdują się na stronie internetowej ARiMR.

Ci, którzy nie zdążą złożyć swoich wniosków do 15 maja będą mogli zrobić to do 9 czerwca. Muszę jednak liczyć się z tym, że płatności zostaną zmniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

W ubiegłej kampanii ARiMR przyjęła ponad 1,42 miliona wniosków.

MS/Wrp.pl
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.