fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychRolnicy protestują w Dorohusku. "Kontrole zbóż to fakt medialny, a nie rzeczywistość"...

Rolnicy protestują w Dorohusku. “Kontrole zbóż to fakt medialny, a nie rzeczywistość” [video]

Chociaż kilka dni temu minister rolnictwa Henryk Kowalczyk ogłosił program dopłat do sprzedawanych zbóż, nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Dziś rolnicy po raz kolejny zablokowali drogę prowadzącą do przejścia granicznego z Ukrainą. A my rozmawialiśmy z jednym z organizatorów protestów, Wiesławem Grynem.

Na dzisiejszym proteście zgromadziło się ok. 150 rolników. Pojawiło się także kilkadziesiąt ciągników, ale rolnicy dotarli na miejsce zgromadzenia również samochodami.

Protest oszukana wieś
Fot. mw

– Tu nie chodzi o pieniądze. Prosiliśmy pana ministra, żeby były przekierowane w tę stronę, żeby zrobić dopłaty do eksportu. Zboże jak zalegało w polskich magazynach tak zalega, a pieniądze zostały przejęte przez punkty skupowe, bo od razu następnego dnia spadłą cena – mówi Wiesław Gryn.

Protest oszukana wieś
Fot. mw

– To jest tylko gaszenie pożarów, a nie rozwiązanie strukturalne, które by pozwalało zminimalizować dzisiaj ten proceder – dodawał.

Protest oszukana wieś
Fot. mw
Protest oszukana wieś
Fot. mw

2 KOMENTARZE

  1. Jedyne rozwiązanie jest najprostsze- zamknąć granicę na import zbóż. Nie ma sensu nabijać kabzy kilkudziesięciu ukraińskim oligarchom- spułkom z kapitałem zachodnim.

  2. Dopłaty do eksportu też nic nie dadzą przy tych iloścach zboża i niewydolnościach naszych portów.Jedynie cło na import może coś zmienić.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.