fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaRolnicy protestują przy polsko-ukraińskiej granicy

Rolnicy protestują przy polsko-ukraińskiej granicy

Dziś ok. godziny 11 rozpoczęły się rolnicze demonstracje przy polsko-ukraińskich przejściach granicznych. Poszkodowani importem taniego ziarna z Ukrainy rolnicy domagają się wprowadzenia kontroli nad importem ukraińskiego zboża.

– To nie jest protest przeciwko rolnictwu ukraińskiemu, to jest protest po to, żeby uporządkować korytarz tranzytowy, żeby przepływ ziarna był kontrolowany – mówił Wiesław Gryn ze Stowarzyszenia Oszukana Wieś cytowany przez RMF FM.

Wg informacji serwisu w proteście w Dorohusku bierze udział ok. 500 osób i ok. 150 ciągników rolniczych. Pomimo blokady rolnicy przepuszczają ciężarówki z pomocą humanitarną i paliwem. Blokada trwa także w woj. podkarpackim na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Przemyśl i Korczowa. Dzisiejsze protesty mają potrwać do północy.

Po wielu miesiącach bagatelizowania problemu importu ukraińskiego zboża zdaje się go dostrzegać także minister rolnictwa Henryk Kowalczyk: – Niestety korytarze solidarnościowe to hasło, za którym dziś tak naprawdę nic nie stoi, a zboże, które wjeżdża na teren Polski jest już zbożem unijnym – mówił wczoraj podczas spotkania z przedstawicielami izb rolniczych minister.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.