fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychRolnicy po spotkaniu z ministrem Kowalczykiem: "Nie mamy innego wyjścia, to będzie...

Rolnicy po spotkaniu z ministrem Kowalczykiem: “Nie mamy innego wyjścia, to będzie bardzo duża siła”. [video]

Dziś rano odbyło się spotkanie przedstawicieli rolniczych związków zawodowych z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem. Na konferencji po spotkaniu przedstawiciele związków zapowiedzieli na przełom marca i kwietnia wspólny protest razem z rolnikami z pozostałych państw graniczących z Ukrainą.

Powód jest oczywisty – chodzi o import ukraińskich zbóż i spowodowane nim konsekwencje dla rolników z krajów sąsiadujących z Ukrainą. Przedstawiciele związków uznali, że proponowana przez państwo pomoc jest dalece niewystarczająca. Również zapowiadaną przez komisarza Wojciechowskiego pomoc unijną na łączną kwotę 30 mln euro nazwali “żartem”.

– Trzeba podjąć większe działania, większą mobilizację wszystkich krajów, trzeba niestety pokazać UE, że ten problem jest – mówił Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.