Rolnicy muszą zapłacić kary za nadprodukcję mleka

Komisja Europejska nie umorzy rolnikom kar na nadprodukcję mleka, ponieważ wynikają one z obowiązujących przepisów – zapowiedział, odpowiadając na pismo polskich organizacji rolniczych w sprawie interwencji na rynku mleka Phil Hogan, unijny komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju wsi.

Suma do zapłacenia przez polskich rolników w mlecznym roku kwotowym 2014/15 jest należna według prawa i nie jest możliwe, aby państwa członkowskie lub Unia odstąpiły od tego zobowiązania prawnego. Po wpłaceniu do budżetu UE przez polskie władze, suma ta ma być w pełni odzyskana od rolników przyczyniających się do przekroczenia kwot – informuje Phil Hogan.

Producenci mleka w Polsce przekroczyli ustalony przez unijne władze limit o ponad 160 tysięcy ton i w związku z tym muszą zapłacić około 46 milionów euro kary.

Limity dotyczące produkcji mleka przekroczyły również takie kraje, jak: Niemcy, Holandia, Dania, Austria, Irlandia, Cypr i Luksemburg. Łącznie, wszystkie państwa muszą z tego powodu zapłacić kary w wysokości około 409 milionów euro.

Źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności