fbpx

Rolnicy domagają się dymisji ministra rolnictwa (video)

Rolnicy o godzinie 12:00 zebrali się dzisiaj pod siedzibą KOWR w Szczecinie. Zaparkowali swoje ciągniki i głośno protestowali przeciwko umowie dzierżawy gruntów PR-P Babinek.

Baner Kuhn

Rolnicy chcą w ten sposób przypomnieć, jak twierdzą o nieprawidłowościach przy zawieraniu umowy dzierżawy ze spółką PRP Babinek. Delegacja protestujących udała się też do wojewody, by tam złożyć pismo z żądaniem natychmiastowej dymisji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sprawa wzbudzająca sprzeciw wobec dzierżawy gruntów PRP Babinek wraca cyklicznie od czasu ponownego zawarcia umowy przez KOWR i PRP Babinek w 2022 na 20 lat. Jak informują rolnicy budzi ona wiele niejasności, a co gorsze do dnia dzisiejszego nie znalazła wyjaśnienia.

Kwestie związane z przedłużeniem umowy dzierżawy z PR-P „Babinek” były przedmiotem kontroli prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Najwyższą Izbę Kontroli Delegatura w Szczecinie. Dodatkowo proces przedłużenia ww. umowy był weryfikowany przez Prokuratorię Generalną RP na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i dwukrotnie na wniosek KOWR. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie umorzyła śledztwo w sprawie dotyczącej podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, zatrudnionych w KOWR w Szczecin.

Szczegółową odpowiedź MRiRW w sprawie wystąpienia pokontrolnego NIK znajdziesz TUTAJ

Baner Kioti
SDF baner
Baner McHale
baner forum profi
Baner Kuhn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze posty

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.