fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychRolnicy chcą uruchomienia agroterminalu. Protest w Świnoujściu

Rolnicy chcą uruchomienia agroterminalu. Protest w Świnoujściu

Około stu rolników z województwa protestowało 17 stycznia na terenie portu handlowego w Świnoujściu. Domagali się oni realizacji postulatów skierowanych do premiera Mateusza Morawieckiego, przede wszystkim uruchomienia przez Krajową Grupę Spożywczą agroterminalu w Świnoujściu, a także wstrzymania niekontrolowanego eksportu zbóż do Polski z Ukrainy.

– Nasze województwo i województwa zachodnie, gdzie rolnictwo jest wysoko towarowe i produkujemy w większości zboże jest problem z jego zbytem, a w Świnoujściu są wybudowane nowe magazyny jeden na 17 tysięcy ton, a drugi na 85 tysięcy ton czyli w sumie na 102 tysięcy ton i są one niewykorzystane, a my mamy problem z nadwyżką zboża tym bardziej, że napływa ono także z Ukrainy – mówił, cytowany przez serwis iswinoujscie.pl Jan Białkowski, członek prezydium rady wojewódzkiej Solidarności rolników indywidualnych.

Koszt połączenia istniejących elewatorów na zboże z nabrzeżem, szacuje się na ponad 20 mln zł. Wśród postulatów pojawiły się także te dotyczące ochronie gospodarstw rodzinnych i wstrzymania się przed wdrażaniem tzw. zielonego ładu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.