Rolnicy będą protestować

Jak dowiedziała się redakcja portalu Wrp.pl w dniu 27 maja między godziną 12.00 a 14.00 pod siedzibą Zarządu Südzucker Polska we Wrocławiu odbędzie się pikieta organizowana przez Regionalne Zrzeszenie Związków i Zrzeszeń Plantatorów Burka Cukrowego przy Śląskiej Spółce Cukrowej. N

Rolnicy będą protestować przeciwko planom zamknięcia cukrowni “Chybie”, “Racibórz”, “Wrocław” i Wróblin” oraz niekorzystnym warunkom umowy kontraktacyjnej. W pikiecie udział weźmie ok. 250 przedstawicieli związków platatorskich.
Obecnie Cukrownie te są spółkami akcyjnymi wchodzącymi w skład Śląskiej Spółki Cukrowej – Grupa Südzucker z siedzibą we Wrocławiu.

Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu.<

MS, Wrp.pl
foto: K. Mikulski

Informacja dodatkowa:
Niemiecka Grupa Südzucker AG reprezentowana jest w wielu krajach Europy. Strukturę spółki tworzą Rafinera Tirlemontoise z Belgii, Saint Louis Sucre z Francji oraz Grupa AGRANA z siedzibą w Austrii, oraz przedstawicielstwa w krajach Europy Wschodniej jak Mołdawia, Rumunia. Firma zajmująca się głównie produkcją cukru (w Niemczech ponad 40% produkcji) ma 24,6% udziału w całkowitej kwocie UE27. Posiada 40 cukrowni, 2 rafi nerie 444 900 ha powierzchni uprawnej buraków i zrzesza 62 300 plantatorów. W Polsce firma obecna jest od 1997 roku. Udział w kwocie w Polsce wynosi 25,3%. Całkowita produkcja cukru wynosi 450 000 t. Koncer jest właścicielem 11 aktywnych cukrowni na Południu Polski, dla których surowiec dostarcza prawie 13 tys. producentów. Główną marką firmy jest Cukier Królewski.