Rolnicy apelują o wyższe dopłaty do ubezpieczeń upraw

fot. M. Wasak

Rolnicy z województwa łódzkiego wnioskują do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań zmierzających do  opracowania odpowiedniego systemu powszechnych i obowiązkowych ubezpieczeń w rolnictwie.

W ich ocenie obecnie system dotowanych ubezpieczeń dopuszcza objęcie ochroną  niewielkiej liczby gospodarstw i rolnicy bardzo często nie ubezpieczają upraw z powodu niewystraczającej kwoty dotacji z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ceny ubezpieczeń komercyjnych upraw są wysokie (zwłaszcza w sektorze sadowniczym – brak możliwości zawarcia umów w bieżącym roku).

– Przy założeniu, że ubezpieczenia będą powszechne i obowiązkowe składki będą niższa a rekompensaty za straty spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi pozwolą rolnikom na zapewnienie ciągłości działania ich gospodarstw – uzasadnia Bronisław Węglewski, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności