Rolnicy apelują o uruchomienie interwencyjnego skupu mleka w proszku i masła

W związku z pogarszającą się sytuacją w branży rolno–spożywczej producenci mleka w łódzkim apelują za pośrednictwem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego o uruchomienie przez rząd w trybie pilnym interwencyjnego skupu mleka w proszku oraz masła.

Informacje uzyskane z zakładów mleczarskich świadczą o dużych zapasach masła i mleka co może grozić ograniczeniem lub częściowym wstrzymaniem skupu mleka i tym samym pogorszeniem i tak już trudnej sytuacji materialnej rolników i ich rodzin – informuje Bronisław Węglęwski, prezes IRWŁ.

Postulaty samorządu rolniczego w pełni popiera Pan Marek, posiadający w powiecie łowickim czterdziestohektarowe gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka.

Dziś jeszcze w naszym powiecie mleczarnia bez żadnych ograniczeń przyjmuje mleko, ale co będzie jutro lub za kilka dni, nie wiadomo. Dlatego tak ważna jest pomoc państwa w tej kwestii. Szczególnie, że niektóre kraje, do których eksportowaliśmy wyroby mleczne wstrzymały dostawy z Polski i nie widomo jak długo to potrwa. Szkoda byłoby aby mleko od naszych krów zamiast na stoły trafiało do szamba – mówi zatroskany rolnik.

Autor: Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności