Rolnicy, a koronwirus – wniosek KRIR

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce Krajowa Rada Izb Rolniczych postuluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne opracowanie wytycznych dla producentów rolnych w przypadku konieczności poddania się kwarantannie.

– Sporządzenie takich procedur rozwieje wiele wątpliwości rolników, hodowców i pomoże odpowiednio przygotować się na wypadek wystąpienia koronawirusa (np. kto ma zająć się produkcją zwierzęcą, kto i jak odbierze mleko z gospodarstw objętych kwarantanną, czy i na jakie odszkodowanie rolnicy będą mogli liczyć?) – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Samorząd rolniczy wnioskuje również o zmianę ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników w zakresie zasiłków chorobowych.

– Obecnie zasiłek ten przysługuje rolnikowi, który wskutek choroby jest niezdolny do pracy nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni, a za każdy dzień niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym rolnik lub jego rodzina otrzymuje 10 złotych – podsumowuje prezes KRIR.

Źródło: KRIR

Opracował: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności