fbpx
Strona głównaPozostałeRolnictwo w Wielkiej Brytanii

Rolnictwo w Wielkiej Brytanii

Powierzchnia uprawy rzepaku w Wielkiej Brytanii w 2007 r. była o 21% większa niż w 2006 r. Osiągnęła ona 603 tys. ha. Areał uprawy zbóż ogółem nie zmienił się. Niewielki spadek powierzchni uprawy pszenicy (0,7%) został zrównoważony przez wzrost areału jęczmienia i owsa. W znacznym stopniu, bo o 42%, zmniejszyła się uprawa chmielu i lnu na włókno i nasiona. N


Spadek powierzchni uprawy buraków cukrowych wyniósł 6%, ziemniaków – 1%, a roślin paszowych i stanowiących składniki mieszanek paszowych – o 13% (groch, fasola – spadek o 30%). Spadek powierzchni uprawy roślin ogrodniczych wyniósł 0,7%. Ogółem powierzchnia gruntów ornych wyniosła w Wielkiej Brytanii 4,3 mln ha (spadek o 0,7%). Powierzchnia użytków rolnych spadła o 1,3% i wyniosła 18,5 mln ha. Pogłowie bydła zmniejszyło się do 9,5 mln sztuk (spadek o 2,7%). Jest to kontynuacja trendu widocznego w ostatnich latach. Liczba krów ras mięsnych zmniejszyła się o 2,4%, a krów ras mlecznych – o 1,2%. Jednak aż o 9,6% spadła liczebność jałówek ras mlecznych. Pogłowie owiec i jagniąt zmniejszyło się do 33,6 mln sztuk (o 3,3%). Liczebność świń wyniosła 4,9 mln sztuk, czyli była o 1% mniejsza niż przed rokiem.

(Agra Europe 2007, nr 2279, s. N/2)
W.M.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.