Rolnictwo w Wielkiej Brytanii

Powierzchnia uprawy rzepaku w Wielkiej Brytanii w 2007 r. była o 21% większa niż w 2006 r. Osiągnęła ona 603 tys. ha. Areał uprawy zbóż ogółem nie zmienił się. Niewielki spadek powierzchni uprawy pszenicy (0,7%) został zrównoważony przez wzrost areału jęczmienia i owsa. W znacznym stopniu, bo o 42%, zmniejszyła się uprawa chmielu i lnu na włókno i nasiona. N


Spadek powierzchni uprawy buraków cukrowych wyniósł 6%, ziemniaków – 1%, a roślin paszowych i stanowiących składniki mieszanek paszowych – o 13% (groch, fasola – spadek o 30%). Spadek powierzchni uprawy roślin ogrodniczych wyniósł 0,7%. Ogółem powierzchnia gruntów ornych wyniosła w Wielkiej Brytanii 4,3 mln ha (spadek o 0,7%). Powierzchnia użytków rolnych spadła o 1,3% i wyniosła 18,5 mln ha. Pogłowie bydła zmniejszyło się do 9,5 mln sztuk (spadek o 2,7%). Jest to kontynuacja trendu widocznego w ostatnich latach. Liczba krów ras mięsnych zmniejszyła się o 2,4%, a krów ras mlecznych – o 1,2%. Jednak aż o 9,6% spadła liczebność jałówek ras mlecznych. Pogłowie owiec i jagniąt zmniejszyło się do 33,6 mln sztuk (o 3,3%). Liczebność świń wyniosła 4,9 mln sztuk, czyli była o 1% mniejsza niż przed rokiem.

(Agra Europe 2007, nr 2279, s. N/2)
W.M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności