fbpx

Rolnictwo precyzyjne

W dniach 16 i 17 maja w ośrodku szkoleniowym John Deere w niemieckim Bruchsal, odbyło się szkolenie połączone z praktycznym pokazem jazdy maszynami wyposażonymi w system jazdy zdalnej. Na zaproszenie organizatora, Wiadomości Rolnicze Polska uczestniczyły w tym ciekawym wydarzeniu. N

Prezentacja rozpoczęła się od wykładów, mających na celu przedstawienie zaproszonym dziennikarzom założeń technicznych i zastosowania w praktyce korzyści płynących z nowoczesnego systemu teleinformatycznego montowanego na życzenie klienta w maszynach. Tak ciągniki rolnicze jak również kombajny zbożowe i wszelkie inne samobieżne maszyny mogą zostać wyposażone w systemy ParalelTracking, AutoTrack i AutoTrack Universal. Co ciekawe, specjaliści z John Deere przewidzieli możliwość zainstalowania swego produktu do większości maszyn nie pochodzących ze stajni Deere`a. To uniwersalne rozwiązanie, doskonale w swej prostocie, może okazać się atrakcyjne dla wszystkich rolników.

Specjaliści producenta na bieżąco udzielali wyjaśnień i wskazówek. W trakcie pokazów praktycznych, każdy z dziennikarzy miał okazję wykonać jazdę próbną ciągnikami różnych typów. Od potężnego kilkusetkonnego z serii 8000, do małej maszyny o mocy stu kilkudziesięciu koni mechanicznych . Do pokazu użyto różnych maszyn, od ciężkiego kultywatora półzawieszanego do małej maszyny do formowania pryzm pod szparagi. Wszystkie ciągniki wyposażone były w system AutoTrack. Niepowtarzalną okazją były jazdy próbne ciągnikiem marki Fendt, wyposażonym w AutoTrack Universal.

Pokaz wykonany był pod kontem zastosowania danych tele-topograficznych w oprogramowaniu dla rolnictwa o nazwie Farmade. Wszystkie zarejestrowane dane można bez trudu przenieść do komputera PC i zaimpotrtować to programu Farmade.

Więcej na temat rolnictwa precyzyjnego, istoty problemu i profitów w czerwcowym numerze WRP, w artykule pod tytułem Prosto jak po sznurku.


Alan

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.