fbpx
Strona głównaPozostałeRolnictwo precyzyjne

Rolnictwo precyzyjne

W dniach 16 i 17 maja w ośrodku szkoleniowym John Deere w niemieckim Bruchsal, odbyło się szkolenie połączone z praktycznym pokazem jazdy maszynami wyposażonymi w system jazdy zdalnej. Na zaproszenie organizatora, Wiadomości Rolnicze Polska uczestniczyły w tym ciekawym wydarzeniu. N

Prezentacja rozpoczęła się od wykładów, mających na celu przedstawienie zaproszonym dziennikarzom założeń technicznych i zastosowania w praktyce korzyści płynących z nowoczesnego systemu teleinformatycznego montowanego na życzenie klienta w maszynach. Tak ciągniki rolnicze jak również kombajny zbożowe i wszelkie inne samobieżne maszyny mogą zostać wyposażone w systemy ParalelTracking, AutoTrack i AutoTrack Universal. Co ciekawe, specjaliści z John Deere przewidzieli możliwość zainstalowania swego produktu do większości maszyn nie pochodzących ze stajni Deere`a. To uniwersalne rozwiązanie, doskonale w swej prostocie, może okazać się atrakcyjne dla wszystkich rolników.

Specjaliści producenta na bieżąco udzielali wyjaśnień i wskazówek. W trakcie pokazów praktycznych, każdy z dziennikarzy miał okazję wykonać jazdę próbną ciągnikami różnych typów. Od potężnego kilkusetkonnego z serii 8000, do małej maszyny o mocy stu kilkudziesięciu koni mechanicznych . Do pokazu użyto różnych maszyn, od ciężkiego kultywatora półzawieszanego do małej maszyny do formowania pryzm pod szparagi. Wszystkie ciągniki wyposażone były w system AutoTrack. Niepowtarzalną okazją były jazdy próbne ciągnikiem marki Fendt, wyposażonym w AutoTrack Universal.

Pokaz wykonany był pod kontem zastosowania danych tele-topograficznych w oprogramowaniu dla rolnictwa o nazwie Farmade. Wszystkie zarejestrowane dane można bez trudu przenieść do komputera PC i zaimpotrtować to programu Farmade.

Więcej na temat rolnictwa precyzyjnego, istoty problemu i profitów w czerwcowym numerze WRP, w artykule pod tytułem Prosto jak po sznurku.


Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.