fbpx
Strona głównaTechnikaRolnictwo precyzyjneRolnictwo precyzyjne w wykonaniu... Google'a

Rolnictwo precyzyjne w wykonaniu… Google’a

Koncern Google od początku br. zaczął inwestować w rolnictwo, a dokładniej w dostarczanie precyzyjnych danych dotyczących rolnictwa na całym świecie za pomocą zakupionego startupu o nazwie Mineral.

Temat wejścia Google w rolnictwo opisuje szerzej portal money.pl, gdzie możemy się dowiedzieć, że Alphabet, będąca firmą córką Google, przejęła startup o nazwie Mineral, oferujący innowacyjne narzędzia rolnicze. Narzędzia te, opierając się o sztuczną inteligencję, symulację i robotykę, koncentrują się na prowadzeniu zrównoważonego rolnictwa i mają pomóc, tak jak większość rozwiązań rolnictwa cyfrowego, przygotować branżę na zmiany klimatyczne oraz wzrastającą produkcję żywności.

Mineral ma skupić się na opracowywaniu metody pozyskiwania danych o roślinach na potrzeby tzw. uczenia maszynowego (czyli samouczenia się maszyn), tworząc algorytmy i oprogramowania. Pierwszym krokiem było zaprojektowanie łazika identyfikującego chwasty i określającego kondycję roślin. Firma zaznacza, że robot nie jest produktem, lecz narzędziem do pozyskiwania danych.

Zgromadzone precyzyjne informacje mają pomóc w ustaleniu nieznanych dotychczas czynników chorobowych w uprawach roślin. Mineral chce udostępniać dane zarówno rolnikom, jak i firmom rolniczym, aby te mogły udoskonalać swoje produkty i szybciej wprowadzać je na rynek.

Plany są bardzo ambitne ponieważ dotychczas firma Mineral zbadała już i przeanalizowała 10% światowych gruntów rolnych i twierdzi, że do 2050 r. zwiększy liczbę punktów danych pobieranych i analizowanych z dowolnego gospodarstwa ponad 20-krotnie, ze średniej 190 tys. punktów danych dziennie w 2024 r.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.