Rok 2011 Rokiem Weterynarii 

W tym roku świętujemy 250 rocznicę istnienia zawodu weterynarza. Z tej okazji Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) oraz Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) zorganizują wspólnie szereg działań wskazujących znaczenie weterynarii w systemie ochrony zdrowia.

Kształtowanie publicznej świadomości na temat tego, jak ważną rolę w codziennym życiu ludzi odgrywają lekarze weterynarii, jest głównym celem partnerstwa DG SANCO i OIE na rok 2011. W trakcie trwania Światowego Roku Weterynarii , instytucje zorganizują szereg akcji edukacyjnych, sympozjów, konferencji oraz imprez towarzyszących, podczas których będą mówić nie tylko o problemach współczesnej weterynarii, jej związkach z ochroną zdrowia ludzkiego, ale także o zaletach i tradycjach zawodu liczącego sobie już 250 lat.

Bernard Van Goethem, Deputy Director General for the Food Chain, DG SANCO, mówi: Istotą naszego partnerstwa jest szerzenie przekazu, że w dzisiejszych czasach weterynarze odgrywają kluczową rolę w tworzeniu strategii Jednego Zdrowia (ludzkiego i zwierzęcego). Weterynarze są jedynymi, odpowiednio wykwalifikowanymi specjalistami, którzy mogą zapewnić zdrowie zarówno zwierząt, jak i ludzi”.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Weterynarii we Francji Pierwszą na świecie szkołę weterynaryjną założono w Lyon we Francji, w 1761 roku, z inicjatywy francuskiego weterynarza Claude’a Bourgela. Ceremonia rozpoczęcia Roku Weterynarii odbędzie się 24 stycznia 2011 właśnie we Francji, w kraju, w którym profesja się narodziła.

Szczegółowy program wydarzeń Roku Weterynarii dostępny jest na stronie Vet2011.

FIRST Public Relations

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności