Rodzinne Agro-Targi w Czarnkowie!

Kończą się Wam pomysły na urozmaicenie czasu wolnego dzieciom? No to czas na zmianę, przyjedź 13 kwietnia do Czarnkowa! Wystawa maszyn rolniczych, stoiska z roślinami zielonym, kiermasz produktu lokalnego, warsztaty rękodzielnicze, występy lokalnych artystów a także animator spacerujący w miasteczku – to atrakcja, które będą dostępne przez całą niedzielę palmową.

Na Placu Targowym koło Tesco od samego rana będzie rozlegał się gwar wystawców sprzedających rośliny zielone oraz brzmienia maszyn rolniczych tych nowoczesnych i tych starych. Nie zabraknie również akcji ,,Drzewko za szkło”, a więc weź ze sobą kilka butelek a Stowarzyszenie ,,Bliżej Siebie i Natury” wymieni Ci je na drzewko. Tradycyjnie, jak co roku odbędzie się pokaz młodych źrebaków. Maluchy mogą też odwiedzić mini ZOO, pojeździć kolejką czy korzystać z atrakcyjnych dmuchańców. Idąc z Placu Targowego na Plac Wolności będziemy mogli natrafić na zabawną i humorystyczną ,,Kapelę zza Winkla” , która będzie nam umilać czas  podczas oficjalnego otwarcia wystawy na Placu Targowym, spacerując pomiędzy stoiskami, a także ze sceny na Placu Wolności .
Z kolei na Placu Wolności przez całe popołudnie czas umilać nam będą również występy lokalnych artystów. Wzdłuż ryneczku zaprezentują się gminne stoiska promocyjne, z których będzie się unosił zapach potraw regionalnych. Dania wezmą udział w konkursie ,,Na najsmaczniejszą potrawę”, a po ocenie przez komisję będzie można delektować się przysmakami. Mniam! Nie zabraknie również rękodzieła, czyli unikatowych witraży, wisiorków, aniołków z drewna, dekoracji decoupage, pudełek z filcu czy nawet ręcznie szytych zabawek. Dodatkową, a jednocześnie sprawdzoną atrakcją podczas Agro-Targów będą bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Zajęcia z florystyki odbędą się od godz. 12:00, warsztaty tworzenia palm wielkanocnych – godz. 13:00, malować drewniane ptaszki będziemy od godz.14:00, a od godz. 16:00 zaczniemy rysować kolorowanki. Ciekawą atrakcją będą warsztaty dla tych co pszczoły kochają czyli ,,Murarka ogrodowa nie tylko w ogrodzie!” – pszczoła z Trzcianki i okolic. Tego dnia będzie się działo, przyjedź z rodziną 13 kwietnia, a zobaczysz będzie rodzinnie, wesoło i przede wszystkim dla każdego coś innego!
Stawiamy na rozwój , na rozsądną i konstruktywna współpracę ze środowiskiem, na edukację, a tym samym na ciągły proces zmian, z których korzyści czerpią nasi mieszkańcy. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chcemy wpływać na rozwój swojego środowiska, powinniśmy sami szukać nowych pomysłów. Doskonałą okazją do budowania płaszczyzny współpracy, a jednocześnie doskonałej promocji naszego obszaru jest organizacja takich wydarzeń jak Agro-Targi – mówi Elżbieta Rybarczyk, Prezeska Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grup Działania. – Pierwsze Agro-Targi zorganizowaliśmy w 2007 roku z dużym naciskiem na wystawę sprzętu rolniczego. Przez kolejne lata impreza rozwijała się bardzo dynamicznie i obecnie dzięki kreatywności wszystkich partnerów jest nie tylko wystawą rolniczą, ale wydarzeniem, które przyciąga całe rodzinny, gdyż każdy może tu znaleźć coś dla siebie.
Magdalena Sauermann
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności