Rewolucja w sposobie ręcznego pomiaru odległości.

Firma Leica Geosystems po raz kolejny wyznacza nowy standard i upraszcza codzienne zadania związane z pomiarami. Dzięki Leica DISTO™ S910 można wykonywać wszystkie pomiary z jednego punktu i jednocześnie zapisywać cyfrowo w postaci danych punktowych.

Leica Geosystems – jako wiodący producent dalmierzy laserowych – tworzy instrumenty, które spełniają wszystkie normy dokładności i zasięgu nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale także w rzeczywistym otoczeniu placu budowy. Każdy nowy dalmierz jest indywidualnie sprawdzany zgodnie z zasadami ustalonymi w normie ISO.

Leica DISTO™ S910 jest pierwszym na świecie dalmierzem laserowym z rewolucyjną technologią P2P, która zapewnia znaczne korzyści przy rozwiązywaniu złożonych problemów pomiarowych. Bez wiedzy geodezyjnej stwarza w krótkim czasie realistyczne wizualizacje obiektów o wysokiej skali dokładności. Wyniki pomiarów w czasie rzeczywistym można przenieść do komputera PC, smartfona czy tabletu poprzez WLAN lub technologii Bluetooth® Smart. Alternatywnie można zapisać wyniki pomiarów oraz zdjęcia jako pliki DXF i przenieś je do programu CAD z wykorzystaniem interfejsu USB. Cyfrowa obróbka danych oszczędza czas i pieniądze.

Technologia P2P
Dzięki zintegrowanej podstawie Smart Base można z jednego stanowiska mierzyć odległości (np. szerokości i odległości skośne) między dowolnymi, również niedostępnymi punktami, a także kąty i nachylenia. Już nie musisz sięgać do trudno dostępnych miejsc – Leica DISTO™ S910 umożliwia szybkie, dokładne i bezpieczne wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań pomiarowych.

Technologia X-Range Power
Innowacyjna technologia X-Range Power sprawia, że Leica DISTO™ S910 kryje w sobie przyszłościową technologię wykonywania pomiarów. Dalmierz umożliwia wykonywanie pomiarów o zasięgu do 300 m i zapewnia pomiary nawet do obiektów słabo odbijających wiązkę lasera.

Program PROTECT
Priorytetem firmy jest wykorzystanie kompleksowej wiedzy technicznej do zaspokajania potrzeb i wymagań klientów. Ścisła współpraca z praktykami, procentuje łatwymi w obsłudze urządzeniami, które idealnie spełniają oczekiwania profesjonalistów. Dzięki tym rozwiązaniom klienci zwiększają produktywność i zyski.
Firma znana jest z szerokiej gamy rozwiązań, pozwalających na precyzyjne pomiary i zbieranie danych przestrzennych, na ich szybkie przetwarzanie, łatwą analizę i prezentację.

Agata Mówińska / źródło: Leica Geosystems Sp. z o.o.