fbpx
Strona głównaPrawo i finanseRestrukturyzacja gospodarstw i premia dla młodych rolników. Na co można wydać pieniądze?

Restrukturyzacja gospodarstw i premia dla młodych rolników. Na co można wydać pieniądze?

Już tylko do środy 30 czerwca można składać wnioski o premie dla młodych rolników i wsparcie w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw. W ramach programów beneficjenci mogą otrzymać odpowiednio 150 i 60 tys. zł. 

Pieniądze w ramach obydwu programów przeznaczone są na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów. Młodzi rolnicy 70 proc. otrzymanej pomocy muszą przeznaczyć na środki trwałe, zaś w przypadku restrukturyzacji na takowe trzeba wydać minimum 80 proc. pieniędzy.

W ramach pomocy można kupować m.in. nowe maszyny, remontować budynki bądź je przebudowywać. Pieniądze można przeznaczyć także na zakup gruntów, stada podstawowego zwierząt czy zakładanie sadów i plantacji wieloletnich gatunków użytkowanych efektywnie dłużej niż 5 lat.

Wnioski można składać za pośrednictwem Poczty Polskiej, poprzez aplikację ePUAP lub oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegółowe informacje na temat programów można znaleźć na stronie ARiMR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.