fbpx
Strona głównaWiadomościResort rolnictwa pomoże właścicielom gospodarstw agroturystycznych

Resort rolnictwa pomoże właścicielom gospodarstw agroturystycznych

Ze względu na epidemię COVID-19 rok 2020 nie był łaskawy dla branży turystycznej. Dziś nie tylko hotelarze, przewoźnicy czy przewodnicy, którzy świadczą usługi turystyczne i hotelarskie, przeżywają bardzo trudne chwile.

Jak podkreśla resort rolnictwa, w tych trudnych czasach szczególnie ważna wydaje się troska o rozwój turystycznych funkcji obszarów wiejskich. Turystyka wiejska i agroturystyka są jedną z kluczowych specjalizacji polskiej wsi.

– W celu realizacji tego priorytetu planuje się wykorzystanie bezpośrednie lub pośrednie instrumentów wsparcia wynikające z wdrożenia Wspólnej Polityki Rolnej oraz polityki spójności w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ponadto, realizowane będą kampanie informacyjno-edukacyjne „Odpoczywaj na wsi”, a także planowane jest podjęcie inicjatywy ustawodawczej w zakresie agroturystyki – informuje Minister rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.