Resort rolnictwa pomoże właścicielom gospodarstw agroturystycznych

Ze względu na epidemię COVID-19 rok 2020 nie był łaskawy dla branży turystycznej. Dziś nie tylko hotelarze, przewoźnicy czy przewodnicy, którzy świadczą usługi turystyczne i hotelarskie, przeżywają bardzo trudne chwile.

Jak podkreśla resort rolnictwa, w tych trudnych czasach szczególnie ważna wydaje się troska o rozwój turystycznych funkcji obszarów wiejskich. Turystyka wiejska i agroturystyka są jedną z kluczowych specjalizacji polskiej wsi.

– W celu realizacji tego priorytetu planuje się wykorzystanie bezpośrednie lub pośrednie instrumentów wsparcia wynikające z wdrożenia Wspólnej Polityki Rolnej oraz polityki spójności w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Ponadto, realizowane będą kampanie informacyjno-edukacyjne „Odpoczywaj na wsi”, a także planowane jest podjęcie inicjatywy ustawodawczej w zakresie agroturystyki – informuje Minister rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności