Rentowa sprawa

Długo trzeba było czekać, ale w końcu jest. Ministerstwo Rolnictwa otrzymało zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie środków w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. A to oznacza, że są już pieniądze na renty strukturalne.

Przypomnijmy, o renty strukturalne mogą ubiegać się rolnicy, którzy mają ukończone 55 lat. Przez 10 lat prowadzili własne gospodarstwo, a przez co najmniej pięć opłacali składki w KRUS-ie . Zmienione zostały wymagania dotyczące wielkości gospodarstwa.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: będziemy premiowali tych, którzy przekazują gospodarstwa na rzecz młodego rolnika z minimum średnią 10 hektarów , aby postępował proces zmian strukturalnych na wsi.

Dokładnie rolnicy z województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego muszą przekazać co najmniej 3 hektary ziemi pozostali 6. Nowo powstałe gospodarstwo musi mieć już jednak co najmniej średnią wojewódzką czyli ponad 10 hektarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności