fbpx

Rekordowy EuroTier

130 000 hodowców zwierząt i fachowców z całego świata oraz ponad 1700 wystawców – tak w liczbach można przedstawić potęgę wystawy EuroTier, która odbyła się w dniach 11-14 listopada 2008 roku w Hanowerze.

Ilość wystawców, w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 15 procent. 1764 wystawców bezpośrednich oraz 44 dodatkowo reprezentowane firmy z 46 państw prezentowały swoją ofertę i swoje innowacje. 42 procent wystawców stanowiły firmy z zagranicy. Wśród zwiedzających byli goście z ponad 80 państw świata. Najwięcej z Belgii, Danii, Szwajcarii i Austrii. Organizatorzy podają, że odnotowali również dużą frekwencję gości z Bliskiego, Środkowego i Dalekiego Wschodu.

Dział bydła, dzięki profesjonalnej prezentacji genetyki i obszernej ofercie technicznej, jest na wystawie EuroTier jedyny w swoim rodzaju na świecie. Jego koncepcja podsuwa producentom mleka i mięsa wołowego pomysły i rozwiązania dla przyszłej konkurencyjnej produkcji.

Dział trzody chlewnej jest odbiciem przedsiębiorczego i profesjonalnego rozwoju branży. Produkcja świń jest coraz bardziej globalna i wykazuje coraz większy podział pracy. Przy tym Niemcy ze swą silną pozycją, odgrywają w Europie rolę rozrusznika.

World Poultry Show” w pełni spełnił oczekiwania, wynikające z ambicji bycia światowym punktem spotkań branży drobiarskiej. Hodowcy, producenci i przetwórcy z całego świata skorzytali z obszernej i wysoce specjalistycznej oferty, aby stworzyć dla siebie dobre perspektywy na rynkach. W tej dziedzinie 75 procent wystawców pochodziło z zagranicy. Napotkali oni tutaj najsilniejszy na wystawie EuroTier międzynarodowy segment gości.

Cechą charakterystyczną wystawy EuroTier jest największa na świecie oferta dotycząca pasz i zdrowia zwierząt. Są to kluczowe czynniki dla pomyślnego chowu zwierząt. Odbywający się w tym samym czasie kongres Niemieckiego Związku Praktykujących Weterynarzy (bpt) dostarczył optymalnych synergii dla aktualnych zadań.

Impreza BioEnergy Europe, rozbudowana wspólnie z VDMA Power Systems, ponownie odniosła pełny sukces. Oferta ponad 400 wystawców spotkała się z nadzwyczaj dużym zainteresowaniem. Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, co czwarty odwiedzający interesował się tą dziedziną. Oferta uzupełniona została obszernym programem fachowym, wypracowanym i zrealizowanym w partnerstwie z Organizacją Rozwoju Budownictwa w Sektorze Rolniczym (BFL), zrzeszeniem branżowym Biogaz, KWF a także z innymi partnerami.

Dużym sukcesem był również “Young Farmers Day”, w którym wzięło udział ponad 5000 młodych rolników, uczniów i studentów z kraju i zagranicy. Skorzystali oni z obszernej oferty, biorąc udział w różnych imprezach.

Następna wystawa EuroTier odbędzie się w dniach od 16 do 19 listopada 2010 roku w Hanowerze.

Opr. i foto: Wrp.pl

N”

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner