fbpx
Strona głównaPozostałeRekordowy EuroTier

Rekordowy EuroTier

130 000 hodowców zwierząt i fachowców z całego świata oraz ponad 1700 wystawców – tak w liczbach można przedstawić potęgę wystawy EuroTier, która odbyła się w dniach 11-14 listopada 2008 roku w Hanowerze.

Ilość wystawców, w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 15 procent. 1764 wystawców bezpośrednich oraz 44 dodatkowo reprezentowane firmy z 46 państw prezentowały swoją ofertę i swoje innowacje. 42 procent wystawców stanowiły firmy z zagranicy. Wśród zwiedzających byli goście z ponad 80 państw świata. Najwięcej z Belgii, Danii, Szwajcarii i Austrii. Organizatorzy podają, że odnotowali również dużą frekwencję gości z Bliskiego, Środkowego i Dalekiego Wschodu.

Dział bydła, dzięki profesjonalnej prezentacji genetyki i obszernej ofercie technicznej, jest na wystawie EuroTier jedyny w swoim rodzaju na świecie. Jego koncepcja podsuwa producentom mleka i mięsa wołowego pomysły i rozwiązania dla przyszłej konkurencyjnej produkcji.

Dział trzody chlewnej jest odbiciem przedsiębiorczego i profesjonalnego rozwoju branży. Produkcja świń jest coraz bardziej globalna i wykazuje coraz większy podział pracy. Przy tym Niemcy ze swą silną pozycją, odgrywają w Europie rolę rozrusznika.

World Poultry Show” w pełni spełnił oczekiwania, wynikające z ambicji bycia światowym punktem spotkań branży drobiarskiej. Hodowcy, producenci i przetwórcy z całego świata skorzytali z obszernej i wysoce specjalistycznej oferty, aby stworzyć dla siebie dobre perspektywy na rynkach. W tej dziedzinie 75 procent wystawców pochodziło z zagranicy. Napotkali oni tutaj najsilniejszy na wystawie EuroTier międzynarodowy segment gości.

Cechą charakterystyczną wystawy EuroTier jest największa na świecie oferta dotycząca pasz i zdrowia zwierząt. Są to kluczowe czynniki dla pomyślnego chowu zwierząt. Odbywający się w tym samym czasie kongres Niemieckiego Związku Praktykujących Weterynarzy (bpt) dostarczył optymalnych synergii dla aktualnych zadań.

Impreza BioEnergy Europe, rozbudowana wspólnie z VDMA Power Systems, ponownie odniosła pełny sukces. Oferta ponad 400 wystawców spotkała się z nadzwyczaj dużym zainteresowaniem. Jak wynika z przeprowadzonej ankiety, co czwarty odwiedzający interesował się tą dziedziną. Oferta uzupełniona została obszernym programem fachowym, wypracowanym i zrealizowanym w partnerstwie z Organizacją Rozwoju Budownictwa w Sektorze Rolniczym (BFL), zrzeszeniem branżowym Biogaz, KWF a także z innymi partnerami.

Dużym sukcesem był również “Young Farmers Day”, w którym wzięło udział ponad 5000 młodych rolników, uczniów i studentów z kraju i zagranicy. Skorzystali oni z obszernej oferty, biorąc udział w różnych imprezach.

Następna wystawa EuroTier odbędzie się w dniach od 16 do 19 listopada 2010 roku w Hanowerze.

Opr. i foto: Wrp.pl

N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.