fbpx

Rekord w skupie mleka

Ponad 1 mld litrów mleka skupiła od początku roku SM Mlekpol z Grajewa – to rekordowa wielkość w historii polskiego mleczarstwa. N

Po raz pierwszy w historii polskiego mleczarstwa skup mleka przez spółdzielnię przekroczył okrągłą wielkość – 1 mld litrów. Taki skup odnotowała od początku roku do 3 grudnia SM MLEKPOL – największa polska spółdzielni mleczarska. Wielkość ta stanowi około 12% skupu mleka w Polsce.

– Do końca roku wielkość ta jeszcze wzrośnie do około 1 mld 90 mln litrów – zapowiada prezes MLEKPOLU Edmund Borawski. -Tak znaczący wynik uzyskany w skupie jest ogromnym osiągnięciem wszystkich naszych członków – producentów mleka – dodaje.

W 2007 roku spółdzielnia odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 796 mln zł. MLEKPOL zatrudnia około 1800 pracowników. Spółdzielnię tworzy ponad 16 tys. rolników – dostawców mleka.

opr. i foto: MS/Wrp.pl

Informacje o firmie:
MLEKPOL to niekwestionowany lider branży mleczarskiej, jest właścicielem marki łaciate”, posiada około 40% udziału w rynku mleka UHT. Ponadto spółdzielnia znana jest z takich marek jak “Milko” czy “Mazurski Smak”. Po fuzji w 2008 roku do Spółdzielni należy obecnie 12 zakładów: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. N”

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.