fbpx
Strona głównaPozostałeRekord w skupie mleka

Rekord w skupie mleka

Ponad 1 mld litrów mleka skupiła od początku roku SM Mlekpol z Grajewa – to rekordowa wielkość w historii polskiego mleczarstwa. N

Po raz pierwszy w historii polskiego mleczarstwa skup mleka przez spółdzielnię przekroczył okrągłą wielkość – 1 mld litrów. Taki skup odnotowała od początku roku do 3 grudnia SM MLEKPOL – największa polska spółdzielni mleczarska. Wielkość ta stanowi około 12% skupu mleka w Polsce.

– Do końca roku wielkość ta jeszcze wzrośnie do około 1 mld 90 mln litrów – zapowiada prezes MLEKPOLU Edmund Borawski. -Tak znaczący wynik uzyskany w skupie jest ogromnym osiągnięciem wszystkich naszych członków – producentów mleka – dodaje.

W 2007 roku spółdzielnia odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 796 mln zł. MLEKPOL zatrudnia około 1800 pracowników. Spółdzielnię tworzy ponad 16 tys. rolników – dostawców mleka.

opr. i foto: MS/Wrp.pl

Informacje o firmie:
MLEKPOL to niekwestionowany lider branży mleczarskiej, jest właścicielem marki łaciate”, posiada około 40% udziału w rynku mleka UHT. Ponadto spółdzielnia znana jest z takich marek jak “Milko” czy “Mazurski Smak”. Po fuzji w 2008 roku do Spółdzielni należy obecnie 12 zakładów: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.