Rekord świata w rozrzucie obornika pobity!

W dwa miesiące stworzyli największy na świecie rozrzutnik obornika, po czym ustanowili nowy rekord Guinessa w rozrzucie obornika w ciągu 24 godzin. Takie rzeczy tylko w Brochard Constructeur.

Firma Brochard Constructeur, z pomocą swoich partnerów New Holland, Alliance (ATG Group) , SAAB i AlfAgro – oficjalnym dystrybutorem marki Brochard na Ukrainie, na przełomie lipca i sierpnia 2014 Roku, ustanowiła nowy rekord świata w rozrzucie 4217 ton obornika na 221,80 ha w ciągu 24 godzin.

Na potrzeby bicia rekordu, w niecałe dwa miesiące udało się wykonać największy na świecie rozrzutnik obornika o wymiarach: 12 metrów długości, 60m3 i ponad 50 ton ładowności. Maszyna zaprojektowana specjalnie na potrzeby rekordu została pomalowana w barwach New Holland, która na tą okazję udostępniła swój największy traktor: T9 615 KM.

Impreza odbyła się w miejscowości VelykyyZliyiv, region Chernigiv na Ukrainie na powierzchni 257 hektarów ziemi. Rekord Świata obejmujący 24 godziny wykonywało dwóch członków firmy Brochard Constructeur pracując ciągnikiem T9. 615 na zmianę po 6 godzin.
Bastien Roy, odpowiedzialny za uruchomienie maszyny, wspomina: " Uruchamiałem rozrzutniki Brochard w wielu miejscach Świata: Egipt, Ukraina, Estonia, Kazachstan, Kuwejt… Ale jaka była dla mnie przyjemność uruchamiać tak nietypowy rozrzutnik!" – opowiada.
Eva Norroy, sędzia z organizacji Guinness World Records dokonała oficjalnego zapisu: 221,80 hektarów objętych w ciągu  24 godzin lub  Rozrzut 4217 ton obornika w czasie 24 godzin. Była ona pod wrażeniem zarówno wykorzystanej technologii, jak i zgrania zespołu: „Francusko-ukraiński zespół pracował bez wytchnienia, choć nie mówią tym samym językiem, współpraca przebiegała bez żadnego wysiłku" – stwierdziła.

Podczas wystawy EIMA w Bolonii, we Włoszech, 13 listopada Alain Bellion, prezes Brochard Constructeur, był obecny na stoisku NEW HOLLAND, gdzie zorganizowano konferencję prasową, prezentującą rekord świata.
Podczas uroczystości przekazał on Carlo Lambro, prezesowi New Holland Agriculture, oficjalny certyfikat  Guiness World Records, potwierdzający ich udział w tym wydarzeniu oraz osiągnięty wynik.
Firma Brochard Constructeur została założona w 1946 roku przez Gabriela jako mały rodzinny biznes. Od tamtego czasu firma stała się dużym koncernem, dołączając do międzynarodowej grupy dystrybucyjnej. W 2012 roku utworzono w Polsce filię firmy pod nazwą Brochard Polska Sp. z o.o.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z rekordu Guinessa: http://www.youtube.com/watch?v=r299oUU6QVQ
Renata Struzik, źródło: Bronchard Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności