Rejestracje używanych ciągników: John Deere, Massey i Renault na podium

Na rynku ciągników używanych nadal utrzymuje się tendencja, z którą mamy do czynienia od ostatnich kilku miesięcy, kiedy to notowano spadek rejestracji w porównaniu do poprzedniego roku.

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, choć obecnie podobnie jak przed miesiącem różnica ta jest już bardzo niewielka, co świadczy na
ożywieniu sprzedaży na rynku wtórnym.

Od stycznia do października 2020 roku zarejestrowano 13537 szt. ciągników używanych. Jest to mniej niż przed rokiem o 149 szt. Wynik ten oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku tylko o 1,03%. Jeszcze dwa miesiące wcześniej różnica w stosunku do
poprzedniego roku wynosiła 712 szt., co oznaczało wynik gorszy niż rok wcześniej o 6,1%.

Rejestracje używanych ciągników w okresie styczeń-październik 2020 z podziałem na marki

Liderem rynku wtórnego nadal pozostaje marka John Deere. Zarejestrowano 2066 szt. ciągników używanych tej marki. John Deere notuje 15,3% udziałów w rynku używanych ciągników. Drugie miejsce należy do Masseya Fergusona (1727 szt.), zaś trzecie do marki Renault (1533 szt.).

John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą – powyżej 20 lat. W najstarszej kategorii, powyżej 20 lat, mamy dwóch liderów – markę Massey Fergusson i Zetor. Różnica między mini do tylko 1 szt. na korzyść MF. Udziały obu marek to po 14,8 %.

Źródło: PIGMiUR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności