fbpx
Strona głównaTechnikaRejestracje nowych ciągników spadają drugi miesiąc z rzędu

Rejestracje nowych ciągników spadają drugi miesiąc z rzędu

Opublikowane właśnie przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych statystyki pokazały kolejny miesiąc spadków na rynku nowych ciągników. Dane pokazują, że po czterech miesiącach br. spadek rejestracji wynosi 9,1 proc. rok do roku.

Na podstawie informacji z Cepik w kwietniu br. zarejestrowano dokładnie 1000 szt. nowych ciągników. To gorszy wynik niż przed rokiem o 221 szt., kiedy to zarejestrowano 1221 szt. nowych ciągników.

W sumie w pierwszym kwartale br. zarejestrowano 3717 szt. nowych ciągników i jest to gorszy wynik niż w analogicznym okresie 2021 roku o 374 szt. Drugi miesiąc z rzędu mówimy o spadku rejestracji w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Miesiąc temu spadek wynosił 5,3 proc., po czterech miesiącach roku spadek rejestracji wynosił 9,1 proc.

Niezmiennie liderem rynku jest marka New Holland z 633 rejestracjami po 4 miesiącach br. Jednak jest to o 166 szt. mniej niż rok wcześniej. Udziały marki New Holland w okresie styczeń-kwiecień br. to 17,6 proc.

Z kolei marka John Deere z liczbą 513 szt. zajmuje drugie miejsce. To o 93 szt. więcej niż w 2021 roku. Udziały rynkowe John Deere to 13,8 proc. Na trzecim miejscu znajduje się marka Kubota. 406 szt. zarejestrowanych ciągników, to o 42 szt. mniej niż przed rokiem. Kubota osiąga 10,9 proc. udziałów rynkowych.

Case IH zajmuje czwartą pozycję z liczbą 311 szt. (24 szt. mniej niż w 2021 r). Udziały tej marki po czterech miesiącach 2022 roku to 8,4 proc. Marka Deutz-Fahr zajmuje piąte miejsce i notuje 284 szt. zarejestrowanych maszyn. To 112 szt., mniej niż rok wcześniej. Udziały tej marki po czterech miesiącach roku wynoszą 7,6 proc.

Natomiast na szóstej pozycji z liczbą 228 szt. zarejestrowanych maszyn jest Zetor. Marka ta notuje spadek liczby rejestracji o 150 szt. w stosunku do zeszłego roku. Udziały tej marki to 6,1 proc.

Jeśli zaś chodzi o poszczególne kategorie mocy, to  po czterech miesiącach 2022 roku liderem w najniższej kategorii do 50 KM jest marka Kubota. W przedziale 51-140 KM liderem jest New Holland, a powyżej 141 KM pierwsze miejsce zajmuje marka John Deere.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.