Rehabilitacja w ośrodkach KRUS również dla emerytowanych rolników?

Fot. rottonara pixabay

Samorząd rolniczy wnioskuje do ministra rolnictwa o umożliwienie emerytowanym rolnikom korzystania z rehabilitacji w ośrodkach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– Obecnie emerytowani rolnicy nie mogą korzystać z centrów rehabilitacji KRUS, a jedynie z ośrodków podległych NFZ, które są trudnodostępne. Ośrodki rehabilitacyjne KRUS cieszą się wśród rolników bardzo wysoką oceną, ze względu na stosunkowo krótkie terminy oczekiwania na turnusy rehabilitacyjne, a także na fachową pomoc i skuteczność przepisanych zabiegów – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych

Zdaniem KRIR należałoby umożliwić rolnikom-emerytom opiekę rehabilitacyjną w tych ośrodkach, a jednocześnie opracować program rozbudowy centrów rehabilitacji KRUS, stosownie do wzrastających potrzeb. Program ten mógłby być elementem przygotowywanego Polskiego Ładu.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiadając na postulat izb rolniczych wyjaśnia, że zagadnienie dotyczące możliwości korzystania przez rolników-emerytów z rehabilitacji leczniczej prowadzonej w CRR KRUS  zostało ujęte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności