Regulator dawkowania w rozrzutnikach obornika Pichon

Rozrzutniki obornika marki Pichon Muck Master obecnie mogą być wyposażone w regulator dawkowania – dotykowy Flowmeter. Istnieje możliwość, aby użytkownik prostymi gestami na ekranie dotykowym, określił zalecaną dawkę nawozu.

W celu lepszego rozrzucania nawozu i aby uniknąć przedawkowania, ekran dotykowy Flowmeter ma możliwość połączenia z GPS-em. W przypadku wersji wyposażonej w system ważenia, bierze on również pod uwagę masę materiału dostępnego w adapterze rozrzutnika.

Dzięki dostępnym na ekranie informacjom, można w pełni kontrolować rozrzutnik. Wśród danych, do jakich mamy dostęp, jest: zalecane dawkowanie, natychmiastowe rozprzestrzenianie dawkowania, prędkość jazdy, prędkość taśmy, gęstość produktu oraz licznik czasu i powierzchni.

Dodatkowo, mamy możliwość sprawdzenia różnych parametrów wstępnie zaprogramowanych i zmodyfikowanych (w pamięci 10 produktów), w tym rodzaj produktu, gęstość, dawkowanie, szerokość rozprzestrzeniania/wysięgnik i otwieranie drzwi.

Po jednokrotnym naciśnięciu przycisku na ekranie dotykowym, użytkownicy mają możliwość wyboru metody rozprzestrzeniania i kontrolowania różnych funkcji rozrzucania (dyszel hydrauliczny, adapter, deflektory…). Istnieje również możliwość eksportu informacji o rozrzucaniu (ilość, powierzchnia, czas…) na klucz USB lub bezpośrednio na drukarkę.

Nie jest już konieczne stosowanie dodatkowego pola sterowania w kabinie, użytkownik może łatwo łączyć się z wtyczką Isobus i kontrolować rozrzucanie przez interfejs ciągnika. Ten system pozwala na to, aby połączyć GPS z ciągnikiem i aby uzyskać doradztwo na przykładzie wytycznych położenia. Po dotarciu do końca pola, podłoga automatycznie się zatrzymuje, według obranego przez rozrzutnik kursu rozprzestrzeniania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności