Recepta na kryzys: Leasing BZ WBK

Sprzedaż leasingu nieruchomości na kwotę 83,4 mln zł przez Spółki Leasingowe BZ WBK, okazał się trafnym posunięciem na rynku finansowym i pozwolił na łagodniejsze odczuwanie skutków światowego kryzysu.

Sfinansowanie środków trwałych przez Spółki Leasingowe BZ WBK w pierwszych trzech miesiącach 2009 r. na kwotę 393 mln zł to, co prawda 13,5% spadek w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, ale znacznie mniejszy niż spadek całego rynku leasingu (37,2%). Dane Związku Polskiego Leasingu (ZPL) ukazuja też dobry wynik sprzedaży leasingu nieruchomości. Sfinansowanie inwestycji wartych 83,4 mln zł pozwoliło zająć Spółkom drugie miejsce w tym segmencie rynku. Również awans na drugie miejsce dotyczy finansowania maszyn i urządzeń. Kwota 138,7 mln zł to spadek o 11,4%, w porównaniu z prawie 30% spadkiem całej branzy leasingu.

Spółki Leasingowe BZ WBK awansowały również na drugie miejsce pod względem wartości sfinansowanych inwestycji w maszyny i urządzenia (138,7 mln zł). W tej kategorii Spółki Leasingowe zanotowały spadek o 11,4% na tle prawie 30% spadku wyniku całej branży leasingowej.

Rok 2009 będzie trudny dla całej branży leasingowej, spadek może osiągnąc nawet wartość 30%, zakładają eksperci BZ WBK. By te prognozy polepszyć, BZ WBK występuje z kilkoma nowymi produktami, jak Pożyczki dla lekarzy i weterynarzy oraz EkoLeasing. Zamierza też wzmocnić sektor finansowania rolnictwa i inwestycji w rozwój infrastruktury.

E.G./WRP
na podst. mat. ComPress

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności