Razem dla grup producenckich

Opolska Izba Rolnicza jest jedną ze stron porozumienia, które ma służyć konsolidacji producentów żywności w naszych regionie. Wspólne rozmowy doprowadziły do sprecyzowania dokumentu przyjętego przez zarząd Izby. Porozumienie zostanie podpisane przez Izbę oraz Marszałka Województwa Opolskiego, Związek Pracodawców – Dzierżawców Rolnych, Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Porozumienie jest odpowiedzią na zmieniające się warunki ekonomiczne i gospodarcze. Strony uznały, że organizowanie się rolników w struktury gospodarcze jest obecnie koniecznością. Stwierdzono również, że niezbędna jest współpraca pomiędzy istniejącymi grupami producentów rolnych oraz tworzenie powiązań gospodarczych pomiędzy towarowymi producentami rolnymi, a przetwórcami rolnymi.

Uzgodniono, że program zawarty w porozumieniu będzie realizowany etapami, poprzez wspieranie działań mających na celu tworzenie grup producentów rolnych na terenie woj. opolskiego, nawiązywanie współpracy pomiędzy istniejącymi grupami producentów, powołanie podmiotu gospodarczego reprezentującego grupy producentów rolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności